Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

"Opozycja w każdej sprawie będzie miała przeciwne zdanie niż rząd"

Autor: PAP/rs
Dodano: 07-11-2018 16:51

Opozycja w każdej sprawie będzie miała przeciwne zdanie niż rząd - ocenił w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin odnosząc się do zarzutów opozycji dotyczących ustanowienia 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

W środę Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed głosowaniem politycy opozycji zarzucali m.in., że ustawa wywoła chaos w gospodarce czy sądownictwie. Krytykowali też tryb procedowania nad ustawą i kwestie proceduralne.

Sasin stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że "opozycja w każdej sprawie będzie miała przeciwne zdanie niż rząd".

"Zapewniam, że gdybyśmy na przykład byli teraz przeciwni 12 listopada, to nagle opozycja uznałaby, że jest to najlepszy pomysł, jaki można było na to święto przedstawić. Tak ta opozycja działa" - dodał Sasin.

Przed głosowaniem w Sejmie senackich poprawek do ustawy o 12 listopada poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz stwierdził, że jest ona "największym knotem, jaki wychodzi z tej sali". "Nawet nie jesteście w stanie wskazać, kto będzie pracował, a kto nie. Ta ustawa będzie polskich podatników kosztować 6,5 mld zł" - mówił.

Inny polityk Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział, że ustawa zostanie ogłoszona najwcześniej 8 listopada, a więc dopiero wtedy będzie podstawa do tego, aby sądy wysłały zawiadomienia do osób, których rozprawy miały się odbyć w poniedziałek 12 listopada.

Z kolei Ryszard Petru (Liberalno-Społeczni) stwierdził, że ustawa wprowadza mnóstwo chaosu i bałaganu, a pracownicy handlu 7 listopada dalej nie wiedzą, czy będą musieli 12 listopada pójść do pracy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019