Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Jacek Sasin: Nie można prewencyjnie ograniczać prawa obywateli

Autor: PAP/JS
Dodano: 07-11-2018 17:47

Nie można prewencyjnie zakazywać marszu, bo się komuś wydaje, że coś się może zdarzyć; nie można prewencyjnie ograniczać prawa obywateli do manifestowania; to się nie mieści w granicach demokracji - tak szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin (PiS) odniósł się do decyzji prezydent stolicy.

W środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o wydaniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada.

Sasin pytany w Sejmie przez dziennikarzy o tę decyzję prezydent stolicy stwierdził, że trzeba reagować "w sytuacji kiedy łamane jest prawo w trakcie manifestacji, ale nie można w ten sposób prewencyjnie ograniczać prawa obywateli do swobodnego manifestowania".

- To się nie mieści w granicach demokracji - powiedział.

Jak dodał, w sprawie zakazu organizacji marszu "jeszcze chyba sąd będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia".

Czytaj też: Krystyna Pawłowicz : Odwołanie Marszu Niepodległości jest nielegalne

- Wydaje mi się, że jeśli jeszcze możemy liczyć na jakąś sprawiedliwość w Polsce, to ta decyzja powinna być jednoznaczna - powiedział Sasin.

- Nie można prewencyjnie zakazywać marszu przez to, że się komuś, w tym przypadku pani Gronkiewicz-Waltz wydaje, że coś się może wydarzyć. Tak nie można działać - stwierdził.

- Nie można ograniczać prawa do zgromadzenia tylko dlatego, że być może jakiś margines będzie tutaj zachowań, których nie akceptujemy - dodał Sasin.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020