Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezydent skierował depeszę do przywódców państw z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Autor: PAP/bad
Dodano: 10-11-2018 14:04 | Aktualizacja: 10-11-2018 14:06

Prezydent Andrzej Duda skierował do głów wszystkich państw, z którymi Polska ma nawiązane stosunki dyplomatyczne, a także do szefa NATO, sekretarza generalnego ONZ i szefa Rady Europejskiej specjalną depeszę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Mam zaszczyt notyfikować, że w dniu 11 listopada 2018 roku Rzeczpospolita Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Dzień ten świętujemy w Polsce z dumą i radością, przekonani, że jako Polacy tworzymy wspólnotę, której niepodległe państwo jest wartościowym podmiotem społeczności międzynarodowej - czytamy w depeszy Andrzeja Dudy.

Prezydent podkreślił, że "Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku". - Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia od Narodu Polskiego - napisał prezydent.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zaznaczył, że depesza prezydenta nawiązuje do depeszy marszałka Józefa Piłsudskiego notyfikującej odrodzenie się niepodległego państwa polskiego 11 listopada 1918 roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019