Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kasprzyk: pomnik L. Kaczyńskiego jest pomnikiem Polski solidarnej i wspólnotowej

Autor: PAP/bad
Dodano: 10-11-2018 20:06 | Aktualizacja: 10-11-2018 20:24

Pomnik Lecha Kaczyńskiego nie jest tyko pomnikiem honorującym tego wielkiego męża stanu; to pomnik całej Polski solidarnej, wspólnotowej, przyjaznej, dumnej i bezpiecznej - powiedział w sobotę, 10.11 szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

- Prezydent Lech Kaczyński był człowiekiem wielkich idei i niestrudzonej służby narodowi. Politykiem kierującym się żelaznym katalogiem zasad i wartości, a zarazem twardo, odważnie i rozważnie stąpającym po ziemi, potrafiącym zawczasu rozpoznać zagrożenia i sprostać pojawiającym się wyzwaniom, gotowym do natychmiastowego czynu dla Polski i Polaków - mówił podczas uroczystości odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego Kasprzyk.

Jak podkreślił, Lech Kaczyński pragnął dla Polaków wolności, rozwoju i bezpieczeństwa, a "kierunkowskazem" jego służby była "Polska silna i sprawiedliwa, Polska wspólnoty, dumy z historii, Polska suwerenna i podmiotowa, aktywna i znacząca na arenie międzynarodowej".

- Pomnik prezydenta Kaczyńskiego jest nie tylko pomnikiem honorującym tego wielkiego męża stanu. Jest pomnikiem całej Polski; solidarnej, wspólnotowej, przyjaznej, dumnej i bezpiecznej. Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - oświadczył.

Kasprzyk nawiązał też do międzynarodowej aktywności Lecha Kaczyńskiego. Według niego "konsekwentnie i odważnie torował on Gruzji i Ukrainie drogę do struktur europejskich", a także zabiegał o bezpieczeństwo militarne i energetyczne Polski.

Po odsłonięciu pomnika odegrano - jak powiedział Kasprzyk - dwa ulubione utwory L. Kaczyńskiego: "Etiudę Rewolucyjną" i "Most na rzece Kwai".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019