Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Msza św. za ojczyznę z udziałem prezydenta

Autor: PAP/PIM
Dodano: 11-11-2018 09:35

Msza św. w intencji ojczyzny z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego odprawiana rano w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie to jeden z pierwszych punktów obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

Mszy św. w setną rocznicę odzyskania niepodległości przewodniczy nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W świątyni obecni są też m.in prezydent Andrzej Duda, jego żona Agata Kornhauser-Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zostanie odmówiony "Akt dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej". Świeca zapłonie po raz drugi o godz. 19.18. W tym samym czasie w wielu domach i parafiach archidiecezji warszawskiej zapalone zostaną miniaturowe świece niepodległości, przygotowane przez Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

Po mszy świętej z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej odbędzie się uroczystość posadzenia siedmiu dębów na cześć siedmiu Ojców Wolności - osób, które walnie przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. W uroczystości tej wezmą udział prezydent RP, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019