Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Mateusz Morawiecki nawołuje do budowania porozumienie ponad podziałami

Autor: PAP/PIM
Dodano: 11-11-2018 14:34 | Aktualizacja: 11-11-2018 14:35

Musimy budować porozumienie ponad podziałami; ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję, bo wierzę, że kiedy całe społeczeństwo podziela pewne cele, rodzi się siła, którą możemy wykorzystać dla budowy ojczyzny na następne lata - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Inaugurując piknik rodzinny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, szef rządu podkreślił, że mamy dziś "czasy łaskawsze", niż te, w których żyli bohaterowie naszej niepodległości. "Chcemy je jak najlepiej wykorzystać dla dobra naszej ojczyzny i dlatego staramy się budować porozumienie, kompromis w najważniejszych sprawach - takich jak bezpieczeństwo, jak zasobne życie naszych rodaków" - mówił Morawiecki.

Wskazywał, że musi być to porozumienie ponad podziałami. "Ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję, bo wierzę w to, że wtedy rodzi się w takim państwie - które ma pewną swoją spójność, kiedy całe społeczeństwo podziela pewne cele - największa wartość i siła, którą możemy wykorzystać dla budowy naszej ojczyzny na następne dziesięciolecia, na następne sto lat i jeszcze dłużej" - dodał premier. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019