Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Komenda Stołeczna Policji poszukuje osób, które używały rac w czasie marszu i publikuje ich podobizny

Autor: PAP/AKC
Dodano: 12-11-2018 11:00 | Aktualizacja: 12-11-2018 11:06

Warszawska policja poszukuje osób, które w niedzielę podczas Biało-Czerwonego marszu „Dla Ciebie Polsko” naruszyły przepisy o zgromadzeniach. Funkcjonariusze opublikowali pierwsze wizerunki osób, które używały rac.

Jak poinformowała w poniedziałek rano Komenda Stołeczna Policji na swojej stronie internetowej, czynności prowadzone są w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście i dotyczą one naruszenia artykułu 52 p.1 kodeksu wykroczeń.

Przepis mówi, że "kto bierze udział w zgromadzeniu, posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny".

Czytaj też: Biało-Czerwony Marsz: służby nie odnotowały poważniejszych zakłóceń uroczystości rocznicowych

Funkcjonariusze zabezpieczyli pierwsze wizerunki osób, które mogły odpalać race. Zdjęcia zamieszczono na stronie Komendy Stołecznej Policji. Policja prosi o pomoc osoby, które mogłyby pomóc w identyfikacji mężczyzn ze zdjęć.

Wszelkie informacje można przekazywać funkcjonariuszom z Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa-Śródmieście przy ulicy Wilczej 21 w Warszawie lub do dowolnej jednostki Policji - informuje policja.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019