Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jacek Sasin o postulacie przeniesienia pomnika Lecha Kaczyńskiego: każda okazja dobra, by skłócić Polaków

Autor: PAP/AKC
Dodano: 12-11-2018 12:26

Każda okazja, by Polaków jeszcze bardziej skłócić, jest dobra - tak Jacek Sasin komentował w radiowych "Sygnałach Dnia" wypowiedzi stołecznych polityków PO, zapowiadających przeniesienie w przyszłości pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego został odsłonięty na Placu Piłsudskiego w Warszawie 10 listopada br.

- Widać, że ci ludzie nigdy nie mają dosyć, nigdy nie odpuszczają, każda okazja do tego, żeby nas, Polaków, jeszcze bardziej skłócić, jeszcze bardziej podzielić, będzie przez nich na pewno wykorzystana - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin o wypowiedzi m.in. stołecznego polityka Platformy Obywatelskiej Jarosława Szostakowskiego, zapowiadającego przeniesienie pomnika Lecha Kaczyńskiego, gdy PO dojdzie do władzy.

Czytaj też: W Warszawie na pl. Piłsudskiego odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego

- 10 listopada ma zostać odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego. Gdy reżim pisowski upadnie, przeniesiemy pomniki z placu Piłsudskiego. Nikt nie zasłużył na upamiętnienie powstałe z naruszaniem prawa - napisał warszawski działacz PO i radny Jarosław Szostakowski 5 listopada br. na swoim profilu facebookowym pod hasłem "Nie dla pisowskich pomników w Warszawie".

- Pan prezydent Lech Kaczyński ponad osiem lat temu zginął na posterunku, zakończył swoje życie wypełnione służbą Polsce, to patetyczne może słowa, ale niezwykle prawdziwe w tym przypadku - podkreślał Sasin. - Nasza współczesna niepodległość nigdy by może nie miała miejsca, gdyby nie również Lech Kaczyński - dodał.

Podkreślał, że "godne upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego mu się po prostu należy, powinno już dawno nastąpić".

Zwracał również uwagę, że np. prezydent Gabriel Narutowicz także zginął na posterunku, a nikt nie postuluje rozebrania jego pomnika, tymczasem "być może należy mu się pomnik bardziej okazały".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019