Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Paweł Lisiecki: Premier stanął na wysokości zadania w sprawie KNF

Autor: Gabriel Paździor
Dodano: 19-11-2018 14:55

Nie ustają komentarze dotyczące nagrań biznesmena Leszka Czarneckiego. Kosztowały już stanowisko szefa KNF. Poseł Paweł Lisiecki (PiS) ocenił 19 listopada, że premier zareagował prawidłowo na rozwój wypadków.

- Premier Morawiecki stanął na wysokości zadania w sprawie KNF - ocenił w poniedziałek poseł, który komentował aferę w Polskim Radiu 24. - Zadecydował o tym, żeby "zebrać" służby specjalne. Szef KNF podał się do dymisji, a prokuratura ruszyła do pracy - mówił.

Poseł ocenił, że teraz trzeba poczekać na pracę śledczych, bo temat żyje przede wszystkim w publikacjach prasowych. Te, w jego ocenie, nie są wiarygodne. Zapewnił jednocześnie, że nie będzie zamiatania "pod dywan sprawy KNF", jak to miało mieć miejsce w okresie rządów poprzedników PiS.

O tzw. aferze KNF zrobiło się głośno po publikacji "Gazety Wyborczej". W ubiegłym tygodniu zamieściła ona na swoich łamach opis nagrania, które następnie można było odsłuchać w sieci. Według gazety doszło do propozycji korupcyjnej złożonej szefa KNF Marka Chrzanowskiego biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu.

W wyniku publikacji zawrzało. Chrzanowski zaraz po powrocie do Polski z podróży zagranicznej złożył dymisję, którą przyjął premier Morawiecki. Opozycja zaczęła atakować opcję rządzącą. Jeden z takich komentarzy wygłosił poseł Nowoczesnej Adam Szłapka w TVN 24.

- Domniemana oferta korupcyjna ze strony szefa Komisji Nadzoru Finansowego jest nieporównywalnie większą aferą niż afera Rywina - mówił w piątek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019