Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Czym zajmie się rząd na najbliższym posiedzeniu?

Autor: PAP/KM
Dodano: 19-11-2018 18:01

Rząd we wtorek zajmie się m.in. projektem noweli ustawy o programie modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020, który zakłada wzrost nakładów na modernizację o dodatkowe 22 mln zł. Ministrowie zajmą się też projektem noweli ustawy o podatku akcyzowym oraz e-skierowaniami.

Program modernizacji służb mundurowych obejmuje Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa (SOP). Wzrost nakładów o 22 mln zł jest związany ze zwiększeniem liczby etatów funkcjonariuszy. W projekcie noweli podkreślono, że w służbach mundurowych w latach 2017-2020 łączna liczba etatów wzrośnie o 2640.

Zgodnie z projektem kwota wydatków na realizację programu modernizacji służb wzrośnie o 22,2 mln zł (przeznaczone m.in. na podwyżki) i wyniesie łącznie ponad 9,2 mld zł.

We wtorek ministrowie mają też przyjąć stanowisko wobec Globalnego porozumienia ONZ na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji.

Przeczytaj więcej: We wtorek Rada Ministrów przyjmie stanowisko w sprawie Global Compact

Ministrowie mają omówić także projekt noweli ustawy o Radzie Ministrów. Projekt ma umożliwić premierowi przyznawanie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.

Rząd zajmie się we wtorek także projektem nowelizacji ustaw, przygotowanym w związku z wdrażaniem e-skierowania. Konieczne jest m.in. zmodyfikowanie części przepisów dotyczących zasad udzielania świadczeń.

Według autorów projektu, korzyści płynące z e-skierowania to m.in. możliwość zdalnej rejestracji, zredukowanie problemu nieczytelności skierowań i wyeliminowanie przypadków zagubienia ich, a także opcja śledzenia historii leczenia w Internetowym Koncie Pacjenta.

Ministrowie zajmą się także zmianami w programie operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, projektem nowelizacji ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw, przygotowanym przez resort spraw wewnętrznych i administracji.

Omówią także projekt noweli ustawy o podatku akcyzowanym, który zakłada przedłużenie obowiązywania do końca czerwca 2020 r. zerowej akcyzy na płyn do e-papierosów oraz tzw. wyroby nowatorskie.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019