Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Rozpoczęło się spotkanie przewodniczących parlamentów Polski i Węgier

Autor: PAP/PA
Dodano: 24-11-2018 12:22

W Krasiczynie koło Przemyśla (Podkarpackie) rozpoczęło się spotkanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koverem. Jego tematem jest współpraca bilateralna i w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Po rozmowie przewodniczących obu parlamentów odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Międzynarodowej Rady Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Poprzedzi je uroczystość wręczenia nominacji jej członkom.

Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka został powołany przez Sejm w lutym tego roku. Do jego zadań należy pielęgnowanie polsko-węgierskich tradycji, propagowanie języka, kultury i współpracy młodzieży.

Jego patronem jest prof. Wacław Felczak, który podczas II wojny światowej był szefem organizacji tajnych kurierów między okupowaną Polską a Węgrami.

Potem na zamku w Krasiczynie Kuchciński i Kover spotkają się z uczestnikami trwającej od środy 1. edycji Polsko-Węgierskiej Szkoły Liderów. Bierze w niej udział blisko 200 młodych ludzi, głównie studentów z Polski i Węgier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019