Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Katarzyna Lubnauer: Misiło zawieszony w Nowoczesnej, składam wniosek o usunięcie go z partii

Autor: PAP/KM
Dodano: 26-11-2018 11:48

Zgodnie z decyzją zarządu zawieszam posła Piotra Misiłę w Nowoczesnej. Składam wniosek do Sądu Koleżeńskiego o usunięcie go z partii - poinformowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jak oceniła, Misiło "niszczy Koalicję Obywatelską przez swoje osobiste ambicje".

Piotr Misiło w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ocenił m.in., że Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia.

- Widać to na każdym kroku. Nie zarządzała nigdy dużymi zespołami ludzi. Nie uczestniczyła w wielopoziomowych, trudnych, procesach. Katarzyna się uczy. Mam nadzieję, że zdąży się nauczyć, zanim będzie za późno - powiedział.

Jego zdaniem, Nowoczesna znalazła się w kryzysie. Na pytanie, czy w Nowoczesnej jest niezadowolenie z rządów Lubnauer, odparł: "Tak, ale to naturalne".

- Wynik Koalicji Obywatelskiej nie jest zły, ale Nowoczesna nie ma ani jednego przedstawiciela w zarządach sejmików. To absolutna porażka negocjacyjna. Coś poszło źle. Rozmawiamy o tym z Katarzyną - mówił.

W poniedziałek Lubnauer poinformowała na Twitterze, że poseł Misiło został zawieszony i że jednocześnie złożyła wniosek o usunięcie go z Nowoczesnej. 

Misiło do decyzji szefowej partii odniósł się w poniedziałek także na Twitterze. 

Misiło do Sejmu dostał się w 2015 r., gdy startował w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu szczecińskim, zdobył 13 871 głosów.

W listopadzie ub. roku początkowo ubiegał się o szefostwo w Nowoczesnej. Zrezygnował jednak, przekazując swoje poparcie Lubnauer.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019