Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Patrioty coraz bliżej

Autor: PAP/AT
Dodano: 28-11-2018 07:03

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu z Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wysłana do administracji amerykańskiej aktualizacja letter of request - zapytania ofertowego na drugą fazę programu Wisła, czyli tarczy przeciwrakietowej średniego zasięgu.

W najbliższych dniach MON ma wysłać do USA zaktualizowane zapytanie ofertowe w sprawie drugiej fazy patriotów. Umowa ma być gotowa do podpisu jesienią przyszłego roku – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta informuje, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu z resortu obrony do administracji amerykańskiej zostanie wysłana aktualizacja letter of request - zapytania ofertowego na drugą fazę programu Wisła, czyli tarczy przeciwrakietowej średniego zasięgu. "Pierwotny dokument przekazano Amerykanom w marcu 2017 r. Pod koniec marca 2018 r. minister Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę pierwszych dwóch baterii Patriot, czyli pierwszą fazę. Teraz mamy uszczegóławiać, co chcemy kupić w drugiej fazie" - podaje dziennik.

"O ile sprawa się nie opóźni - w związku z naciskami ambasador amerykańskiej Georgette Mosbacher na rząd polski w kwestii wolności mediów - będziemy prosili m.in. o wycenę kolejnych sześciu baterii. Chodzi o prawie 600 pocisków niskokosztowych oraz radarów. W ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych przyspieszyły prace nad radarem dookólnym. Rośnie szansa na to, że uda nam się kupić ten sprzęt w czasie drugiej fazy" - czytamy w "DGP".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019