Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Projekt ustawy o dostępności skierowany do konsultacji

Autor: PAP/JS
Dodano: 28-11-2018 16:30

Projekt ustawy o dostępności został skierowany do wstępnych konsultacji ze środowiskami osób z niepełnosprawnościami - poinformował resort inwestycji i rozwoju.

- Projekt przewiduje realizację postulatów długo oczekiwanych przez środowisko osób z niepełnosprawnościami - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

To między innymi komunikacja z urzędem w różnych formatach (na przykład za pomocą języka migowego, w alfabecie Braille'a) a także możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy przez osobę z niepełnosprawnością w dostosowanym do jej potrzeb samochodzie. Projekt przewiduje też sankcje za brak dostępności.

- Jeszcze przed formalnymi konsultacjami chcemy przedyskutować projekt ustawy ze środowiskami osób z niepełnosprawnościami. Nowe prawo będzie dotyczyć przede wszystkim tej grupy. Dlatego kierujemy nasz projekt do wstępnych konsultacji - wyjaśnia Kwieciński.

Projektowane przepisy dotyczą nie tylko osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. W wielu wymiarach wpłyną pozytywnie na jakość życia wszystkich obywateli.

Uwagi można zgłaszać do 19 grudnia 2018 r. na adres: dostepnosc.plus@miir.gov.pl.

Formalne konsultacje i uzgodnienia międzyresortowe projektu także rozpoczną się wkrótce.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019