Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Marek Jakubiak z żalem wspomina Kukiz'15 sprzed trzech lat

Autor: Gabriel Paździor
Dodano: 29-11-2018 12:01 | Aktualizacja: 29-11-2018 12:32

W ocenie posła Marka Jakubiaka do poróżnienia go z liderem Kukiz'15 i innymi posłami przyczynił się wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Marek Jakubiak został zapytany o Kukiz'15 w Telewizji Polskiej, w audycji Kwadrans Polityczny. Ocenił w niej, jak zmieniła się formacja, którą pomagał zakładać Pawłowi Kukizowi.

- Na początku kadencji w klubie parlamentarnym Kukiz'15 była różnorodność i dyskusje po świt - mówił poseł, który teraz tworzy własną formację polityczną. - Rozmawialiśmy bez obrazy i bez krzyków. Nazywaliśmy to Małym Sejmem, bo tak Sejm powinien wyglądać.

Drogi Pawła Kukiza i Marka Jakubiaka rozeszły się jednak w połowie listopada, kiedy Jakubiak ogłosił powstanie Federacji dla Rzeczypospolitej.

Z planu Jakubiaka wynika, że partia ma skupiać różne poglądy, od wolnościowych, poprzez centrowe, do szeroko rozumianej prawicy.

- Nie zarzekam się, że z tymi będę współpracować, z tymi nie będę - relacjonował swój plan na obecność w życiu publicznym Marek Jakubiak. - Od tego będzie demokratyczny ustrój wewnątrzfederacyjny, żeby decydować o profilu działania, o sposobach działaniach - dodawał.

Liczy, że jego nowe ugrupowanie zyska podobną popularność jak zakładane przez część posłów ruchu Kukiz'15 stowarzyszenie Endecja .

We wpisie na Facebooku, któremu towarzyszyła publikacja filmowa, Marek Jakubiak oskarżył o rozbicie klubu wicemarszałka Stanisława Tyszkę.

- Należy się kilka słów prawdy - mówił. - Parę dni temu dostałem informację od jednego z posłów, drugiego, trzeciego. Mówią, że telefonuje do nich członek Kukiz'15 i w imieniu Pawła Kukiza prosi o głosowanie za wyrzuceniem mnie z klubu. To miało się odbyć 6 (listopada). Źle poczułem się z tą wiedzą.

Po czym bezpośrednio zwrócił się do wicemarszałka Tyszki.

- Panie Tyszka, jest taka zasada kukułki, że wyrzuca z gniazda inne ptaki. Pan jest kukułka. Nie będę panu wytykać wszystkiego, ale jest pan źródłem całego zła w Kukiz'15 - kończył w internetowym materiale poseł Jakubiak.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019