Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Sławomir Neumann: myślę, że emocje w Nowoczesnej opadną i dalej będziemy budować Koalicję Obywatelską

Autor: PAP/KM
Dodano: 29-11-2018 10:12

Myślę, że emocje w Nowoczesnej opadną i będziemy dalej wspólnie budować Koalicję Obywatelską - powiedział przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Według niego, mógłby w Sejmie powstać klub federacyjny PO i Nowoczesnej.

Przewodniczący klubu PO zapytany w Radiu Zet m.in. czy będą transfery z Nowoczesnej do PO, zaznaczył, że politycy Nowoczesnej, "muszą wyjaśnić swoje wewnętrzne problemy". Jak dodał, jest tam teraz "dużo emocji".

- Różne rozmowy i głosy w czasie kampanii wyborczej - wtedy, kiedy Koalicja Obywatelska powstawała - są, żeby się bardziej integrować, żebyśmy się łączyli. W wielu miejscach kluby w sejmikach są klubami Koalicji Obywatelskiej, właściwie we wszystkich, gdzie Platforma Obywatelska i Nowoczesna wspólnie tworzą kluby - dodał.

Pytany był też, czy możliwe jest powstanie w Sejmie klubu federacyjnego PO i Nowoczesnej.

- Taki klub Koalicji Obywatelskiej także mógłby powstać wspólny w Sejmie, o tym mówimy, bo to jest pokazywanie wyborcom tej wspólnoty, którą pokazaliśmy w ramach wyborów samorządowych i pójście dalej. Nie rozmawialiśmy o szczegółach jak ma ten klub wyglądać, w jaki sposób ma być powoływany - odpowiedział Neumann.

- Prawda taka: są różne emocje dzisiaj w Nowoczesnej. Moim zdaniem niepotrzebnie podgrzewane zawieszeniem Piotra Misiło, bo to powoduje tylko eskalację emocji. Mają dzisiaj spotkanie, myślę, że te emocje też opadną, spokojnie porozmawiają i będziemy dalej wspólnie budować Koalicję Obywatelską, bo to jest projekt, który się udał, który pozwolił zatrzymać PiS w wyborach samorządowych, daje Polakom nadzieję na to, że można z PiS wygrać i to pokazaliśmy - powiedział szef klubu PO.

Przypominamy. Misiło w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania "Rzeczpospolitej" ocenił m.in., że Katarzynie Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia. W poniedziałek Lubnauer poinformowała na Twitterze, że poseł Misiło został zawieszony i że jednocześnie złożyła wniosek o usunięcie go z Nowoczesnej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019