Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Stanisław Karczewski: Zmniejszenie budżetu RPO to nie jest zemsta

Autor: PAP/KM
Dodano: 30-11-2018 14:05

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprzeczył, że zmniejszenie budżetu na 2019 r. dla Rzecznika Praw Obywatelskich, to zemsta. - Totalna opozycja totalnie się myli, nie ma tutaj żadnych elementów zemsty - zapewnił.

Sejmowa komisja finansów przyjęła w środę projekt budżetu na 2019 r. Wprowadzono 32 poprawki z 442 zgłoszonych; komisja opowiedziała się m.in. za zwiększeniem wydatków policję i służbę więzienną.

Dyskusję wzbudziły poprawki Łukasza Schreibera z PiS, zmierzające m.in. do zmniejszenia budżetu Rzecznika Praw Obywatelskich. Przedstawiciele opozycji mówili, że są one proponowane z takim rozmachem, że budżet RPO na ich skutek będzie niższy o 4 mln zł w porównaniu z obecnym rokiem.

Schreiber tłumaczył, że jego poprawki ograniczają wydatki na administrację.

- Ale nie jest bynajmniej tak, że to jest ograniczenie wydatków jedynie w przypadku RPO - zaznaczył.

Stanisław Karczewski zapytany przez dziennikarzy w Senacie o mniejszy budżet na 2019 r. dla RPO i czy jest to "zemsta" wobec pełniącego tę funkcję Adama Bodnara, odpowiedział:

- Absolutnie nie. Totalna opozycja totalnie się myli, nie ma tutaj żadnych elementów zemsty. Pewnie wynikało to z jakichś analiz. Nie znam. Nie mogę komentować - powiedział. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019