Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jacek Czaputowicz: MSZ przedstawi telewizji uwagi strony rosyjskiej

Autor: PAP/JS
Dodano: 30-11-2018 16:55

Strona rosyjska przedstawiła ambasadorowi RP w Moskwie uwagi do programu wyemitowanego przez TVP Info; uwagi te wpłynęły w formie pisemnej i resort przedstawi je telewizji - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Wcześniej informację, że ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak został zaproszony do rosyjskiego MSZ w związku z grafiką, która została wyświetlona w czasie emisji programu "Minęła 20" na antenie TVP Info, potwierdziły służby prasowe MSZ.

- Odbyło się spotkanie na prośbę strony rosyjskiej z polskim ambasadorem, zostały przedstawione uwagi do programu w telewizji TVP Info - powiedział Czaputowicz na briefingu prasowym.

- Strona rosyjska przedstawiła nam te uwagi w formie pisemnej dzisiaj w MSZ. Ministerstwo je przedstawi telewizji, poczekamy, telewizja zapewne się do nich ustosunkuje - dodał szef MSZ.

W trakcie czwartkowego (29 listopada) programu "Minęła 20" w TVP Info w studiu została wyświetlona grafika z napisem: "Achtung RuSSia! Achtung RuSSia" z literami stylizowanymi na czcionkę używaną w nazwie SS - paramilitarnej formacji podległej partii nazistowskiej NSDAP, i wizerunkiem twarzy prezydenta Rosji Władimira Putina na tle skrzyżowanych piszczeli. Goście audycji siedzieli na tle tej grafiki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019