Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jest obietnica. Wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku

Autor: PAP/JS
Dodano: 30-11-2018 22:22

Zobowiązuję się, iż wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku - zapewniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w wywiadzie, który ma zostać opublikowany w całości w poniedziałkowym (3 grudnia) wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

- Wszystko idzie w tej sprawie w dobrym kierunku - powiedziała Georgette Mosbacher. - Jesteśmy bardzo blisko celu. Jestem przekonana i wiem, że damy radę. (...) zobowiązuję się, iż wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku - stwierdziła Mosbacher.

Przyznała, że oczywiście za zniesienie wiz odpowiada Kongres, istnieje kilka prawnych obostrzeń, które muszą zostać spełnione.

- Zarówno prezydent (USA Donald) Trump, jak i (prezydent Polski Andrzej) Duda - a rozmawialiśmy na ten temat - chcą, aby tak się stało - wskazała Mosbacher.

Przypomniała, że pewne kroki zostały już poczynione, ze strony obu państw zawiązano grupy zadaniowe, które pracują nad kwestią wizową. Ambasador mówi, że została stworzona "mapa drogowa", z konkretnymi datami i punktami do wykonania. - Jedyna rzecz, jakiej oba rządy nie są w stanie kontrolować, to konieczność zejścia Polski poniżej progu 3 proc. odrzucenia wniosków wizowych - dodała.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019