Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PO i Nowoczesna za połączeniem klubów parlamentarnych

Autor: PAP/rs
Dodano: 05-12-2018 10:30

Prezydia klubów PO i Nowoczesna za połączeniem klubów parlamentarnych, za chwilę decyzje w tej sprawie będą podejmowały kluby w pełnych składach - poinformował w środę rano rzecznik PO Jan Grabiec.

Prezydia obu klubów przyjęły w środę rano uchwały ws. powołania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Proponujemy powołanie wspólnego klubu parlamentarnego PO i Nowoczesnej, w którego władzach na zasadzie pełnego partnerstwa będą reprezentowani ludzie obu naszych formacji - głosi przyjęta w środę uchwała prezydium klubu PO.

"Prezydium klubu parlamentarnego PO zwraca się do koleżanek i kolegów z klubu poselskiego Nowoczesna z zaproszeniem do powołania wspólnego klubu parlamentarnego. Jesteśmy przekonani, że tylko działając razem stworzymy siłę zdolną zarówno odsunąć od władzy PiS, jak i zaproponować Polakom odważną i realistyczną wizję społeczeństwa i państwa, które wspólnie odbudujemy po czterech latach nieudolnych i aferalnych rządów partii Jarosława Kaczyńskiego" - głosi uchwała.

"Proponujemy powołanie wspólnego klubu parlamentarnego, w którego władzach na zasadzie pełnego partnerstwa będą reprezentowani ludzie obu naszych formacji. Kolejnym krokiem powinno być powołanie wspólnych zespołów programowych i stworzenie jednej wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych" - podkreślono w uchwale.

"Pokazując, że sami potrafimy lojalnie i konstruktywnie współpracować, staniemy się wiarygodni jako siła polityczna, która zaprosi do współpracy innych. Jesteśmy przekonani, że wokół naszej silnej zjednoczonej formacji będziemy w stanie skupić także innych demokratycznych polityków, a także liderów społecznego oporu przeciwko rządom PiS" - dodano w uchwale PO.

Podobną uchwałę ws. wspólnego klubu przyjęło także prezydium klubu Nowoczesna. Pod dokumentem podpisały się trzy osoby - szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz członkowie prezydium klubu Marek Sowa i Paweł Kobyliński. Prezydium liczy siedem osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019