Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej dołączy 8 posłów Nowoczesnej

Autor: PAP/JS
Dodano: 05-12-2018 18:42 | Aktualizacja: 05-12-2018 18:56

Do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej dołączy 8 posłów Nowoczesnej; oprócz Kamili-Gasiuk-Pihowicz, Marka Sowy, Michała Jarosa, Piotra Misiły, Piotra Kobylińskiego, Kornelii Wróblewskiej, także Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski.

Klub Parlamentarny PO zmienił w środę po południu nazwę na "Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział po zakończeniu obrad klubu, że deklaracje członkowskie złożyło  siedmiu posłów Nowoczesnej. Ósmy poseł - Krzysztof Truskolaski ma formalnie dołączyć po powrocie za zagranicy, gdzie obecnie przebywa.

Dołączenie Truskolaskiego jest już przesądzone. Wysłał on w tej sprawie pismo do Grzegorza Schetyny.

"Szanowny Pani Przewodniczący, niniejszym wnoszę o przyjęcie mnie do Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Jednocześnie informuję, że na skutek złożonego przeze mnie w dniu 5 grudnia 2018 r. oświadczenia moje członkostwo w Klubie Poselskim Nowoczesna wygasło" - czytamy w piśmie.

Po przyłączeniu się 8 posłów Nowoczesnej do nowego klubu - klub Nowoczesnej przestaje istnieć, gdyż nie będzie miał wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019