Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Ryszard Terlecki: Decyzja prezydium Sejmu ws. wicemarszałek Dolniak jeszcze przed nami

Autor: PAP/JS
Dodano: 05-12-2018 22:07

Decyzja prezydium Sejmu ws. wicemarszałek Barbary Dolniak jeszcze przed nami - powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, zapytany o dalsze losy Dolniak po tym, jak Nowoczesna w piątek przestała być klubem poselskim.

Klub PO przyjął w środę nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmiu posłów Nowoczesnej oraz poseł Piotr Misiło, który został wykluczony z Nowoczesnej w miniony piątek. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

Terlecki zapytany, czy w związku z tym, że Nowoczesna nie ma klubu w Sejmie, obecna wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak pozostanie na swoim stanowisku, odpowiedział :Dotychczasowe prezydium Sejmu się tak zgrało i zżyło, że może pozostanie, ale to jeszcze przed nami decyzja - odpowiedział Terlecki.

- Prezydium będzie w przyszłą środę przed posiedzeniem Sejmu i do tego czasu jakieś namysł nad tym, co zrobić, się odbędzie - powiedział.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019