Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Elżbieta Rafalska: Osłabienie opozycji mnie martwi. Stworzenie jednego frontu nie jest możliwe

Autor: PAP/AT
Dodano: 06-12-2018 09:56

Nie będę udawała, że osłabienie opozycji mnie martwi. Nie martwi. Grzegorz Schetyna w roli politycznej modliszki nikogo chyba nie zaskoczył, można się było tego spodziewać – powiedziała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, komentując przejście części posłów N do PO.

Klub PO przyjął w środę (5 grudnia) nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób: siedmiu posłów Nowoczesnej i poseł Piotr Misiło, który został wykluczony z Nowoczesnej w miniony piątek. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

"Dzieje się w polityce wiele ciekawego, nie nudzimy się. Nie chcę się pastwić nad przewodniczącą Katarzyną Lubnauer. Nie igra się z ogniem. Zadała się z twardym zawodnikiem" - oceniła w czwartek na antenie radiowej Trójki minister pracy, rodziny i polityki społecznej, pytana o komentarz do "przejęcia" posłów.

Czytaj też: Nowoczesna dotrwa do końca kadencji Sejmu?

"Grzegorz Schetyna w roli politycznej modliszki nikogo chyba nie zaskoczył; można się było tego spodziewać. Nie mamy żadnej koalicji. (…) Tak, jak mówi pani przewodnicząca, do tańca, do tanga trzeba dwojga, a tu jest po prostu klub Platformy Obywatelskiej, który sobie przypisuje bycie koalicjantem Nowoczesnej, nie mając tak naprawdę w swoim składzie już posłów Nowoczesnej" - stwierdziła.

Czytaj też: Lubnauer: Wrogie przejęcie posłów nie buduje atmosfery do tworzenia koalicji

"Nie będę udawała, że osłabienie opozycji mnie martwi. Nie martwi" - dodała. Pytana, czy zmiany nie mogą oznaczać wzmocnienia opozycji, odparła, że "nie sądzi". "To jasno pokazuje, że stworzenie jednego frontu i zbudowanie silnej opozycji nie jest łatwe i nie jest możliwe, bo grają różne interesy" - powiedziała.

Czytaj też: Schetyna: nie ma pożerania Nowoczesnej

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019