Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Barbara Dolniak pozostanie wicemarszałkiem Sejmu

Autor: PAP/AT
Dodano: 07-12-2018 09:33 | Aktualizacja: 07-12-2018 09:35

W czwartek (6 grudnia) odbyło się posiedzenie Prezydium Sejmu. Barbara Dolniak (Nowoczesna) pozostaje wicemarszałkiem Sejmu - podkreśliła wicemarszałek Izby Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

W środę (5 grudnia) klub parlamentarny PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Ze względu na to, że Nowoczesna przestała być klubem, nie wiadomo było, czy obecna wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, która reprezentowała Nowoczesną w Prezydium Sejmu, pozostanie na swoim stanowisku.

"Mieliśmy wczoraj posiedzenie prezydium Sejmu i pani Barbara Dolniak zostaje" - podkreśliła w TOK FM Kidawa-Błońska. "Obie współpracujemy w Sejmie i obie będziemy" - powiedziała pytana o to, kto będzie opozycyjnym wicemarszałkiem Sejmu.

Odnosząc się do wypowiedzi, że koła poselskie nie mają swoich wicemarszałków, podkreśliła, że koło Nowoczesnej powstało z posłów, którzy już byli w Sejmie.

"To nie jest nowe, powstałe koło, więc będą" - zaznaczyła Kidawa-Błońska. Przypomniała, że w poprzedniej kadencji Wanda Nowicka "była jednoosobowym kołem, a była wicemarszałkiem Sejmu". "Pani Barbara Dolniak będzie wicemarszałkiem, jest dobrym wicemarszałkiem, i będziemy współpracować" - zapowiedziała.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019