Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PSL dołączy do Koalicji Obywatelskiej? "Nie ma mowy"

Autor: JS
Dodano: 08-12-2018 00:03

Eugeniusz Kłopotek z PSL wyklucza wspólny start ludowców i PO w wyborach do Sejmu.

W wywiadzie dla portalu wpolityce.pl, Kłopotek twierdzi, że "nie ma mowy, by PSL poszło w szerokim bloku pod nazwą Koalicja Obywatelska w wyborach do polskiego parlamentu".

Całkiem zrozumiały byłby dla niego natomiast sojusz PSL i PO do Parlamentu Europejskiego, gdyż obie partie należą do tej samej unijnej frakcji.

- Możemy przećwiczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego i dopuszczamy taką możliwość, koalicję partii politycznych - Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach Europejskiej Partii Ludowej. I taki ruch byłby zrozumiały dla obywateli. Jeżeli jednak chodzi o wybory parlamentarne, to absolutnie musimy iść tylko i wyłącznie jako Polskie Stronnictwo Ludowe. Gdybyśmy mieli paść, to tylko pod własnym sztandarem - mówił w wywiadzie.

Co ciekawe, Kłopotek nie wykluczył koalicji z PiS. - Możemy rozmawiać tylko pod jednym warunkiem - muszą podpisać się pod projektem emerytura bez podatku - zaznaczył.

Przypomnijmy, Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Następnie do tego klubu dołączyło osiem osób: siedmioro byłych posłów Nowoczesnej: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Paweł Kobyliński, Michał Jaros, Marek Sowa, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019