Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Politycy żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską

Autor: aw/pap
Dodano: 08-12-2018 15:12 | Aktualizacja: 08-12-2018 15:15

Politycy żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską. Swój żal, wspomnienia oraz słowa wsparcia dla bliskich Jolanty Szczypińskiej wyrazili na Twitterze m.in. wicepremier Beata Szydło oraz liderzy partii opozycyjnych.

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę przed południem, po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej - osoby niesłychanie ciepłej, zawsze gotowej do oddania swojego serca drugiemu człowiekowi. Pani Poseł, dziękujemy za lata pracy dla Solidarności, dla Rzeczypospolitej. RIP" - napisał szef rządu Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Jarosław Kaczyński wspominał Szczypińską na antenie TVP Info. "Była taką piękną postacią naszego ruchu" - powiedział.

"Była działaczką +Solidarności, działaczką podziemia, prześladowaną, bitą. Później, w III RP, też nie odzyskała pracy. Znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji, mimo wszystko angażowała się, była szefem organizacji słupskiej, wtedy jeszcze województwa słupskiego, Porozumienia Centrum i to w tych ciężkich czasach dla partii. Później zaangażowała się w działalność Prawa i Sprawiedliwości, została posłem" - zaznaczył.

"Od 2000 r. bardzo, bardzo ciężko chorowała. I mimo tej choroby, mimo cierpień, działała z całą energią i zachowywała taką radość życia, mimo wszystko, mimo, że przecież wiedziała, że jest chora i była wyjątkowo dobra. Potrafiła sama cierpiąc - i to bardzo cierpiąc - pomagać innym cierpiącym. Była solidarna wobec ludzi, których spotykała krzywda. Ona sama była osobą, którą w życiu spotkało bardzo wiele krzywd" - podkreślił prezes PiS.

"Jej śmierć jest przedwczesna i mogę powiedzieć tylko jedno, że to jest dla nas bardzo, bardzo smutna wiadomość. To jest dla nas coś, czego musieliśmy się spodziewać. To przyjmujemy jako ciężki cios, dla nas partii, ja też osobiście przyjmuje jako bardzo, bardzo ciężkie uderzenie, jako bardzo, bardzo ciężki cios" - mówił Kaczyński.

Swój żal po śmierci Szczypińskiej wyrazili w sobotę na Twitterze także inni politycy różnych opcji politycznych.

"Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci... Odpoczywaj w pokoju Jolu" - napisała wicepremier Beata Szydło.

"Zmarła nasza Koleżanka Poseł Jola Szczypińska. Wielki żal. Niech Światłość Wiekuista Jej świeci na wieki. Pamiętam, jak na dużym zgromadzeniu wystrojeni medycy przechodzili obok, Ona też wystrojona pomogła leżącemu na jezdni staremu zabrudzonemu człowiekowi..." - wspominała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Poseł Jerzy Polaczek (PiS) napisał: "Odeszła Jolanta Szczypińska. Posłanka na Sejm RP. Rzecznik ludzkiej życzliwości i pomocy drugiemu człowiekowi. R.I.P.".

Swój żal wyraził też na Twitterze były prezydent Radomia, poseł PiS Andrzej Kosztowniak. "Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. Bardzo przykra i smutna informacja która z pewnością dotknie nie tylko nas polityków, ale także wielu ludzi" - napisał Kosztowniak.

"Niezwykle smutna informacja... Pokój jej duszy :(" - to z kolei wpis byłego rzecznika rządu Rafała Bochenka.

Kondolencje i wspomnienia po śmierci Jolanty Szczypińskiej zamieścili też na Twitterze politycy opozycji. "Żegnamy Jolantę Szczypińską, posłankę z Pomorza, ze Słupska. Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny. Łączymy się w modlitwie w tych trudnych chwilach. R.I.P." - napisał szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Były prezydent Słupska Robert Biedroń podkreślił: "W polityce wiele nas różniło, ale łączyła miłość do zwierząt i naszego Słupska. Oby Pani tam gdzieś miała nadal swoje kochane miasto i pełno, pełno braci i sióstr mniejszych wokół siebie".

Współczucie dla bliskich Jolanty Szczypińskiej wyraził prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. "Zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół" - napisał na Twitterze.

"Nie żyje pani posłanka Jolanta Szczypińska. Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich" - to z kolei słowa szczecińskiego posła PO-KO Sławomira Nitrasa.

"Składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i kolegom z ław sejmowych. Realizowaliśmy w tym samym okręgu, różniliśmy się, jednak nigdy nie odmawialiśmy sobie szacunku. Spoczywaj w pokoju..." - napisał na Twitterze gdyński poseł PO-KO Grzegorz Furgo.

Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na Twitterze, że pamięć Jolanty Szczypińskiej uczczono w sobotę podczas obrad Rady Krajowej partii.

Szef partii Teraz! Ryszard Petru napisał: "Odeszła Posłanka Jolanta Szczypińska. Bardzo smutna wiadomość. Rodzinie i bliskim składam najszczersze kondolencje".

Jolanta Szczypińska była posłanką ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką. W latach 80-tych zakładała "Solidarność" w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu.

Była posłanką na Sejm RP IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019