Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Kaczyński: nasza partia musi się stać partią marzeń Polaków

Autor: PAP/rs
Dodano: 15-12-2018 11:37 | Aktualizacja: 15-12-2018 12:10

Nasza partia musi się stać partią marzeń Polaków; musimy wiedzieć, w jakim kierunku należy maszerować - mówił podczas sobotniej konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

Przed wystąpieniem prezesa partii uczczono minutą ciszy zmarłą w ubiegłym tygodniu posłankę PiS Jolantę Szczypińską.

Prezes PiS podkreślał w swoim wystąpieniu wagę nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego i wyborów parlamentarnych. Zapowiedział, że niedługo zostaną przedstawione programy dla Polaków.

"Musimy wiedzieć, w jakim kierunku należy maszerować, by ten marsz był zgodny z tym wszystkim, czego oczekują Polacy, z tym wszystkim, co ma zaspokoić ich potrzeby, ich marzenia. Nasza partia musi się stać, w jakiejś w mierze już jest, ale musi się stać do końca partią marzeń Polaków" - oświadczył prezes PiS.

PiS udowodniło w ciągu trzech lat, że potrafi rządzić uczciwie, potrafi być wiarygodne, potrafi robić to wszystko, co zostało zapowiedziane - powiedział Jarosław Kaczyński. To nie deklaracje i słowa, a konkretny wskazują na to, że PiS potrafi rządzić - dodał.

W sobotę w Szeligach pod Warszawą odbywa się konwencja PiS; poza prezesem PiS bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji zostaną podsumowane trzy lata działalności ugrupowania oraz przedstawione zostaną plany na przyszłość.

"Możemy powiedzieć z niemałym zadowoleniem, że Prawo i Sprawiedliwość udowodniło w ciągu tych trzech lat, ale także w latach 2005-2007, że potrafi rządzić - uczciwie, potrafi być wiarygodne, potrafi robić to wszystko, co zostało zapowiedziane" - podkreślił Kaczyński.

Przekonywał, że jest to "niezwykle ważna cecha". "Można powiedzieć, jeśli spojrzeć na te ostatnie 30 lat naszej historii, ale także i na poprzednie lata - (cecha) deficytowa" - mówił Kaczyński. Zaznaczył, że PiS ten "deficyt zlikwidował". "To jest już nasze wielkie osiągnięcie i o tym powinni wiedzieć nasi rodacy" - oświadczył.

Wskazał również, że "to nie deklaracje, nie słowa, a konkretny i liczby" wskazują na to, że PiS potrafi rządzić.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019