Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kantar Public: 45 proc. Polaków zadowolonych z działalności rządu i premiera

Autor: PAP/JS
Dodano: 17-12-2018 20:40

Na początku grudnia 45 proc. Polaków pozytywnie oceniało działalność rządu i premiera Mateusza Morawieckiego; 49 proc. było zadowolonych z działalności prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z sondażu Kantar Public.

Jak podano w komunikacie pracowni, pozytywnie o rządzie wypowiadało się w grudniu 45 proc., z czego 7 proc. uważało, że działa on zdecydowanie dobrze, a 38 proc., że raczej dobrze. Tak samo rozłożyły się proporcje ocen badanych dotyczących premiera: 38 proc. - raczej dobrze, 7 proc. - zdecydowanie dobrze.

Negatywną ocenę działalności rządu zadeklarowało 40 proc. respondentów, z czego 12 proc. uważało, że funkcjonuje on zdecydowanie źle, a 28 - raczej źle. W przypadku premiera złe zdanie wyraziło 39 proc. badanych, z czego 13 proc. było zdecydowanymi przeciwnikami Morawieckiego, a 26 - umiarkowanymi.

Jednoznacznego stanowiska w odniesieniu do działań rządu i premiera nie umiało zająć odpowiednio 15 i 16 proc. ankietowanych.

Czytaj też: Ruch Roberta Biedronia trzecią siłą polityczną? Jest nowy sondaż

Pozytywnie o działalności prezydenta wypowiadało się 49 proc. przebadanych przez Kantar, z czego 10 proc. oceniło ją zdecydowanie pozytywnie, a 39 proc. - raczej pozytywnie.

Niezadowolonych z działalności prezydenta było 39 proc. ankietowanych (14 proc. zdecydowanie niezadowolonych, 25 proc. raczej niezadowolonych), zaś 12 proc. nie miało na temat pracy Andrzeja Dudy sprecyzowanej opinii.

Według danych ośrodka w stosunku do ubiegłego miesiąca zmalał zarówno odsetek zwolenników rządu (o 3 pkt proc.), jak i przeciwników (o 1 pkt proc.). Jednocześnie o 4 pkt proc. wzrósł odsetek osób niezdecydowanych w tej kwestii.

W porównaniu do listopada o 2 pkt proc. obniżył się odsetek osób deklarujących pozytywną ocenę działalności premiera Morawieckiego. Nie zmienił się przy tym odsetek osób niezadowolonych. O 2 pkt proc. przybyło osób, które nie miały zdania na ten temat.

W grudniu pogorszyły się też notowania prezydenta Dudy. O 3 pkt proc. mniej było respondentów, którzy odnosili się do jego działalności pozytywnie, a o 2 pkt proc. więcej - osób, które były do niej nastawione negatywnie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30 listopada-11 grudnia br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1058 mieszkańców Polski w wieku co najmniej 15 lat, metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019