Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Morawiecki o Brexicie: zagwarantowane prawa i przywileje dla Polaków na wyspach

Autor: PAP/KM
Dodano: 20-12-2018 16:07

W przypadku gdyby cokolwiek poszło nie tak ws. umowy dot. Brexitu, to dla Polaków, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich, prawa, przywileje społeczne są zagwarantowane na dotychczasowych zasadach - mówił premier Mateusz Morawiecki w Londynie na wspólnej konferencji z szefową brytyjskiego rządu Theresą May.

Premier podkreślił, że wielokrotnie w ciągu ostatniego roku poruszał w rozmowach z szefową brytyjskiego rządu temat praw Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii. Morawiecki zaznaczył, że temat ten "jest ujęty, uregulowany" w umowie o zasadach wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, która została podpisana na szczycie unijnym pod koniec listopada.

- Też jestem wdzięczny pani premier, że w przypadku gdyby cokolwiek poszło nie tak, bo obie strony muszą szykować zawsze ten scenariusz B, jak to sobie mówimy, to w takich okolicznościach również dla Polaków, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich, prawa, przywileje społeczne i wszelkie inne prawa są zagwarantowane na dotychczasowych zasadach - mówił szef polskiego rządu.

- Można mieć pewność, co do jasności relacji w ramach porządku związanego z prawem ubezpieczeń społecznych i wszelkimi innymi regulacjami brytyjskimi w obu scenariuszach, mamy wszakże nadzieję, że będzie (obowiązywało) to porozumienie, ta umowa, która została wynegocjowana i przyjęta - dodał.

Przeczytaj także: Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił zarys przyszłej polityki migracyjnej

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019