Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Michał Dworczyk: jestem przekonany, że w połowie stycznia budżet zostanie uchwalony

Autor: PAP/AKC
Dodano: 02-01-2019 08:50

Budżet na 2019 rok jest dobrze przygotowany; jestem przekonany, że w połowie miesiąca zostanie uchwalony - powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk w radiowej "Jedynce" odniósł się do doniesień medialnych dotyczących przyspieszonych wyborów parlamentarnych, które - zdaniem części publicystów - miałyby wynikać z nieprzyjęcia ustawy budżetowej na czas.

- Budżet jest przygotowany dobrze na rok 2019. Jestem przekonany, że w połowie miesiąca zostanie uchwalony - powiedział Dworczyk.

- Mamy do czynienia z taką sytuacją, dosyć typową w polskiej polityce, kiedy pojawia się jakaś niepotwierdzona, żeby nie powiedzieć - wyssana z palca informacja, którą później powielają różni komentatorzy, media, publicyści. My wielokrotnie dementowaliśmy tę informację - dodał.

Czytaj też: Morawiecki o cenach prądu: dobry i odpowiedzialny rząd naprawia błędy poprzedników

Szef kancelarii premiera wskazał, że zaczął się "ważny rok", bo - jak powiedział - "i wybory do europarlamentu przed nami, i wybory do Sejmu i Senatu czekają nas jesienią tego roku".

Dworczyk był również pytany, kiedy poznamy listy kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Nie jestem pasjonatem analizującym precyzyjnie i znającym precyzyjnie wszystkie przepisy związane z wyborami do europarlamentu, ale wydaje mi się, że zgodnie z tymi przepisami w marcu muszą być listy tworzone i wydaje mi się, że właśnie wtedy będą zapadały decyzje ws. list - powiedział.

Jak zaznaczył, "to są decyzje zarezerwowane dla ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości". - Jak zapadną, na pewno je poznam - dodał. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019