Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Stanisław Karczewski: ocenimy wiceministra Andruszkiewicza za jakiś czas

Autor: PAP/KM
Dodano: 03-01-2019 21:01

Ocenimy wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza za jakiś czas, niech pokaże co potrafi - powiedział w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odnosząc się do pytań PO, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania wiceministra z Rosją, marszałek odparł, że wszystkie nominacje są sprawdzane przez służby.

Karczewski zapytany w Polsat News, czy podoba mu się nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, odpowiedział:

- To nie jest kwestia tego, czy mi się podoba, czy nie. Ja będę go oceniał po jakimś czasie. Niech pokaże co potrafi - dodał.

Marszałek był również pytany o kontrowersyjne poglądy Andruszkiewicza przytaczane przez niektóre media, a które dotyczą m.in. obecności obcych wojsk na terenie Polski.

- Znam pana ministra, wielokrotnie z nim rozmawiałem. To nie jest taki polityk, który nie zmienia poglądów, nie łagodzi - odpowiedział.

Czytaj wiecej: Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji

Andruszkiewicz, związany ze środowiskami narodowymi były poseł Kukiz'15 (obecnie niezrzeszony), pełni urząd sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji od 28 grudnia. Posłowie PO pytali na czwartkowej konferencji prasowej, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania nowego wiceministra cyfryzacji z Rosją. Posłowie Platformy zapowiedzieli skierowanie w tej sprawie interpelacji do szefa Agencji. Według PO, nowy wiceszef MC może być agentem wpływu Kremla.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, że Andruszkiewicz może być rosyjskim agentem wpływu. Wzmianka na ten temat pojawiła się w raporcie węgierskiego think tanku "Political Capital Institute".

Karczewski został zapytany w Polsat News o doniesienia węgierskiego think tanku w kontekście pytań opozycji dot. sprawdzenia Andruszkiewicza przez ABW.

- Wszystkie nominacje przed nominacją (służby) zawsze je sprawdzają - odpowiedział. Dodał, że takie osoby "są bardzo dokładnie sprawdzane". Przyznał, że jest spokojny o działanie służb, które - jak ocenił - "są bardzo sprawne".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019