Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

"Jest sporo przesłanek, że Polacy opowiedzą się za kontynuacją rządów PiS"

Autor: PAP/rs
Dodano: 18-02-2019 06:40

Jest sporo przesłanek pozwalających zakładać, że Polacy opowiedzą się za kontynuacją rządów PiS - mówi w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Bielan pytany, czy sprawa "taśm Jarosława Kaczyńskiego" będzie miała krótko- czy długotrwały efekt polityczny, powiedział: "W niedawnym sondażu dla Rzeczpospolitej, przeprowadzonym ponad tydzień po publikacji nagrań, poparcie dla PiS/Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 7 proc. w porównaniu z poprzednim". "To najlepsza odpowiedź na pytanie o efekt polityczny. Większość Polaków zdaje sobie sprawę, że to jedynie kolejny atak polityczny na Jarosława Kaczyńskiego, atak jakich w ciągu ostatnich 30 lat widzieliśmy już setki" - powiedział Bielan.

Jak dodał, "skoro nie zaobserwowaliśmy żadnego szybkiego skutku negatywnego, to tym bardziej nie należy się spodziewać efektu odłożonego w czasie, a to dlatego, że w bieżącym roku emocje polityczne będą tylko rosły". "Kolejne spory i dynamika sceny politycznej będą sukcesywnie przysłaniać te wcześniejsze i myślę, że za kilka miesięcy ta konkretna sprawa będzie już zupełnie wyblakła" - ocenił wicemarszałek Senatu.

"Patrząc obiektywnie, zarówno w okresie naszych pierwszych, jak i aktualnych rządów notujemy najwyższy wzrost gospodarczy, a sytuacja budżetu radykalnie się poprawia. Obecnie dodatkowo bardzo szybko rosną pensje. Więc Polacy widzą wzrost nie tylko we wskaźnikach makroekonomicznych, ale realnie otrzymują więcej pieniędzy z wypłat" - przekonywał Bielan.

Jego zdaniem, "wyborcy w dużej mierze będą kierować się nie tylko kwestiami programowymi, chociaż - jak zastrzegł - one też są ważne, ale propozycjami kandydatur na przyszłego premiera".

"I tutaj z jednej strony mamy drugiego pod względem popularności polityka w Polsce - Mateusza Morawieckiego, z drugiej najbardziej niepopularnego - Grzegorza Schetynę. Istnieje sporo przesłanek pozwalających zakładać, że Polacy opowiedzą się za kontynuacją naszych rządów" - podkreślił Bielan.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019