Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Grzegorz Schetyna: Czas zwycięstw PiS się kończy

Autor: PAP/AT
Dodano: 25-02-2019 10:03

Celem Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest wygrać. Pokazać Polsce, że czas zwycięstw PiS się kończy - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Schetyna w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" na pytanie o cel Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu odparł: "wygrać". "Mieć wyższe poparcie niż PiS i więcej mandatów posłów do PE niż oni. Jednym słowem pokazać Polsce, że czas zwycięstw PiS się kończy i zaczyna się prawdziwa destrukcja tego obozu politycznego" - podkreślił.

Drugim celem według lidera Platformy jest "wprowadzenie do antypopulistycznej koalicji rozsądku w PE liczącej się grupy posłów Koalicji Europejskiej jako jednej z największych grup z jednego kraju". W jego ocenie pozwoli to bronić polskich interesów.

Czytaj też: Grzegorz Schetyna upoważniony do sfinalizowania i zawarcia Koalicji Europejskiej

Schetyna wypowiedział się również na temat lidera Wiosny Roberta Biedronia. Pytany, jaką rolę odegra Biedroń w roku wyborczym, szef PO ocenił, że zależy to od tego, w jaki sposób będzie prowadził kampanię. "Dziś traci impet. Nie ma pomysłu na aktywność polityczną. Chce pokazać, że walczy z duopolem, który jego zdaniem jest największym problemem polskiej polityki. A to nieprawda" - ocenił.

Lider PO zapytany został także, czy stanie na czele rządu, jeśli zjednoczona opozycja wygra jesienne wybory do polskiego parlamentu. "Nie przesądzałbym tego. Powstaje pytanie, jakie ugrupowania stworzą naszą koalicję, a także w jaki sposób ułoży się grupa - jestem o tym przekonany - 276 bądź większej liczby posłów Koalicji, która wygra te wybory" - podkreślił. "Taka liczba pozwoli odrzucać prezydenckie weta. A do połowy 2020 r. prezydentem będzie Andrzej Duda" - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019