Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński rezygnuje z członkostwa w PSL

Autor: PAP/rs
Dodano: 26-02-2019 17:10

Lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

Na początku lutego grupa b. premierów i b. szefów MSZ podpisała deklarację zawierającą apel o powstanie Koalicji Europejskiej i stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE. Autorzy apelu zwrócili się do "odpowiedzialnych sił i środowisk politycznych, samorządowych i obywatelskich" o wystawienie "jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE". Pod deklaracją podpis złożyli - oprócz szefa PO Grzegorza Schetyny - także byli premierzy: Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także b. szef MSZ Radosław Sikorski.

O dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydowała w sobotę Rada Naczelna PSL. "Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie - oświadczył lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. W niedzielę szef PSL wraz z liderami PO - Grzegorzem Schetyną, SLD - Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącą Nowoczesnej - Katarzyną Lubnauer oraz współprzewodniczącymi Zielonych - Małgorzatą Tracz i Markiem Kossakowskim podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

Świerzyński do decyzji PSL odniósł się w niedzielę na Facebooku. "Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok" - napisał.

We wtorek lider zespołu Bayer Full poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. "Ja w tej partii lubiłem być, odpowiadał mi program tej partii, a teraz jakby się wszystko posypało" - podkreślił Świerzyński. "Podejrzewam, że będę tym kamieniem poruszającym lawinę, która zacznie robić to samo, bo mam taką informację od moich koleżanek i kolegów, że też to samo zrobią zaraz po mnie" - dodał.

Dopytywany o powody tej decyzji wokalista powiedział, że od kilku lat Naczelny Komitet Wykonawczy PSL "był tak ustawiany w lewą stronę, że członkowie, którzy kiedyś byli jako prawicowcy zostali stamtąd usunięci". "To była celowa robota obecnej ekipy rządzącej u nas w PSL-u i to są tego efekty, a ja po prostu nie chcę w tym brać udziału, dla mnie ta hucpa jest po prostu nie do przyjęcia" - mówił Świerzyński.

Pytany o dalsze plany polityczne lider Bayer Full powiedział, że jeszcze się nad tym nie zastanawiał. "Ja nie robię tego z tego powodu, że idę do innej partii, bo nie idę, ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z taką obecną linią polityczną partii" - podkreślił.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019