Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Poseł Krzysztof Truskolaski żali się ministrom na działanie prokuratury

Autor: Tomasz Klyta
Dodano: 28-02-2019 09:15 | Aktualizacja: 28-02-2019 09:19

Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski złożył zażalenie na działanie prokuratury. Nie podoba mu się umorzenie postępowań w sprawie gróźb, których był adresatem.

"Truskolaski za żebro i na hak" - między innymi adresatem takich wpisów w internecie był poseł Krzysztof Truskolaski. Pojawiały się już od jesieni 2017 r. Krzysztof Truskolaski złożył w sumie 10 powiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. W jednym przypadku prokuratura chciała postawić zarzuty, ale okazało się, że internautka będąca autorką obraźliwych wpisów, w momencie popełniania czynu była niepoczytalna.

Pozostałe postępowania zostały przez prokuraturę umarzane. Poseł próbować skarżyć decyzję do sądu. Za pierwszym razem sąd nakazał prokuraturze ponowne rozpatrzenie sprawy ale śledczy po raz kolejny postępowanie umorzyli. Po kolejnym zażaleniu do sądu, decyzja prokuratury została podtrzymana.

Teraz poseł Truskolaski zdecydował się wysłać pismo do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego. Obu prosi o ponowne zbadanie działań prokuratury.

- Apeluję o to, żeby objęli osobistym nadzorem i sprawdzili czy policja i prokuratura dopełniły wszystkich czynności. Chcę, by osoby, które mi groziły, dosięgnęła sprawiedliwość - powiedział Krzysztof Truskolaski w rozmowie z Radiem Białystok.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019