Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Premier podziękował medalistom Mistrzostw Europy

Autor: PAP/rs
Dodano: 04-03-2019 21:27

Wielu z was jest żołnierzami, dziękuję, za to że jesteście promotorami idei służby ojczyźnie na różnych polach - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z polskimi medalistami w kancelarii premiera.

W poniedziałek szef rządu spotkał się medalistami Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2019 oraz medalistami Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym. Premier pogratulował medalistom; podkreślił, że zdobyli medale zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

"Żartowaliśmy sobie z Witkiem (ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką - red.), że Glasgow na ten czas powinno nazywać się Glazgowia" - mówił premier.

Szef rządu złożył także życzenia sukcesów na mistrzostwach świata, żeby polscy sportowcy "rozbili tam bank i przebijali wszystkie szklany sufity". Podkreślił przy tym, że część z medalistów pełni służbę wojskową. "Słyszałem też, że wielu z was jest jednocześnie żołnierzami i dziękuję za to, że jesteście promotorami tej idei służby ojczyźnie na różnych polach" - powiedział Morawiecki.

Premier wręczył sportowcom okolicznościowe medale 100-lecia odzyskania niepodległości oraz dyplomy.

W Glasgow mistrzami kontynentu zostali Ewa Swoboda w biegu na 60 m, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, tyczkarz Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz sztafeta kobiet 4x400 m, w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Srebrne medale zdobyli tyczkarz Piotr Lisek i Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m.

Mateusz Rudyk odniósł w niedzielę w Pruszkowie historyczny sukces, zostając pierwszym polskim medalistą mistrzostw świata w konkurencji sprintu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019