Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

"Nie będziemy budować aliansu w PE z partiami, które są antyunijne"

Autor: PAP/TE
Dodano: 06-03-2019 07:12

Na pewno nie będziemy budować aliansu w Parlamencie Europejskim z partiami, które są za niszczeniem lub osłabianiem UE, które są antyeuropejskie i antyunijne - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w rozmowie opublikowanej w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej" .

Premier w wywiadzie dla "Rz" został zapytany, jakich zmian spodziewa się w Unii Europejskiej po majowych wyborach do europarlamentu. "Spodziewam się osłabienia głównych, mainstreamowych partii i wzmocnienia centroprawicowych, konserwatywnych, które chcą tak jak my mocniejszej Europy ojczyzn" - podkreślił.

Dodał, że spodziewa się również "odejścia od różnego rodzaju dyskryminacji", co zdaniem Morawieckiego "również nas dotyka jako kraj".

Na pytanie z kim Polska powinna budować koalicję w PE, szef rządu odparł, że należy zaczekać na ostateczny wynik wyborów. "Na pewno nie będziemy budować aliansu z partiami, które są za niszczeniem lub osłabianiem UE, które są antyeuropejskie i antyunijne" - zaznaczył. "Nasz kierunek to silna Polska w silnej Europie w sojuszu z Ameryką" - zapewnił premier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019