Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PiS chce wzmocnić się w Brukseli

Autor: PAP/TE
Dodano: 06-03-2019 10:01

Walczymy, aby reprezentacja PiS w Paramencie Europejskim była nie tylko mocna, ale też dużo liczniejsza niż dotąd - powiedziała w środę wicepremier Beata Szydło. Podkreśliła, że ekipa europosłów PiS będzie broniła interesów Polski.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

W środę w Radiu Zet Szydło pytana, po co chce startować w wyborach do PE, powiedziała, że musi być tam ekipa europosłów z Polski, która będzie broniła interesów naszego kraju. "Walczymy, aby nasza drużyna PiS była nie tylko mocna, ale i by nasza reprezentacja była dużo liczniejsza" - powiedziała.

Szydło pytana była też, czy na czas kampanii do PE zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera lub czy weźmie na ten czas urlop. Odparła, że o "rekonstrukcji rządu decydować będzie ścisłe kierownictwo polityczne i pan premier".

Szydło dopytywana, czy jeśli dostanie się do PE, to w rządzie powinno zostać stanowisko wicepremiera ds. społecznych, odpowiedziała, że "to jest decyzja pana premiera". "Uważam, że w rządzie PiS powinna być osoba, która pełni funkcje wicepremiera, mającego w tece sprawy społeczne. Być może trzeba to połączyć z jakimś resortem" - oceniła.

Wicepremier podkreśliła, że start w wyborach do PE, to "kolejne wyzwanie, kolejny etap życia politycznego". Zapewniła, że nie wybiera się na emeryturę polityczną. "Ciągle będę aktywna w polskiej polityce" - zadeklarowała.

Szydło pytana, czy boi się startu Patryka Jakiego w wyborach do PE z okręgu świętokrzysko-małopolskiego, z którego ona startuje, powiedziała: "Jest jedna drużyna PiS". N pytanie czy próbowała zablokować start Jakiego z tego okręgu zapewniła: "To bez sensu. Nie próbowałam go zablokować".

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. (PAP)

Autorka: Ludwika Tomala

lt/ mrr/

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019