Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PiS zapowiada ofensywę wyborczą

Autor: PAP/TE
Dodano: 08-03-2019 07:36

PiS kontynuuje ofensywę wyborczą, w sobotę w Rzeszowie odbędzie się duża konwencja z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział szef sztabu PiS w wyborach do PE Tomasz Poręba. Według nieoficjalnych informacji, kolejną konwencję zaplanowano we Wrocławiu.

"Niewątpliwie majowe wybory do PE wiążą się z jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu, dlatego podczas konwencji zaprezentujemy przekaz centralny, polityczny, ogólnopolski, który będzie połączony z przekazem europejskim" - zapowiedział.

Szef sztabu PiS odniósł się też do pytań dotyczących list wyborczych PiS do PE. "Prace nad listami dobiegają końca, zostaną one zaprezentowane w kolejnych tygodniach" - zapowiedział europoseł.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tydzień po konwencji w Rzeszowie odbędzie się kolejna, tym razem we Wrocławiu. "Harmonogram kolejnych konwencji jest jeszcze na etapie zatwierdzania przez kierownictwo" - powiedział jeden z polityków z kierownictwa PiS.

"Z naszej strony będzie to bardzo aktywna kampania. Mamy już za sobą konwencję centralną, listy kandydatów do PE są już niemal gotowe i wkrótce będą zaprezentowane. Teraz idziemy w przekaz wyborczy. Tymczasem druga strona wciąż spina ideologicznie i personalnie listy swoich kandydatów i sam projekt Koalicji Europejskiej" - podkreślił rozmówca PAP z władz partii.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Kilka dni później prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. "nową piątkę PiS".

Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019