Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Barbara Nowacka: pokonamy PiS, wprowadzimy związki partnerskie

Autor: PAP/rs
Dodano: 08-03-2019 16:21

Politycy Koalicji Europejskiej będą namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia Karty LGBT+ - deklaruje Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polska - czytamy na portalu rp.pl.

Pytana, czy politycy KE będą namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia Karty LGBT+, Nowacka odpowiedziała twierdząco. "Musimy dbać o każdą wykluczoną osobę, zadbać o jej prawa i dobre samopoczucie w Polsce" - podkreśliła.

Zaznaczyła jednocześnie, że na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić "rzetelną edukacją równościową", żeby walczyć z homofobią. Jej zdaniem "PiS zupełnie nie po chrześcijańsku odrzuca osoby nieheteronormatywne".

Nowacka odpowiedziała również na zarzut wobec Platformy Obywatelskiej, która przez osiem lat rządów PO-PSL kluczyła w sprawie związków partnerskich i ostatecznie nic nie zrobiła.

"Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna też się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich" - oceniła.

Na pytanie o to, czy PO i PSL pozwoli szerokiej koalicji opozycji wprowadzić związki partnerskie, Nowacka odpowiedziała, że rozmawiano o tym w ramach Koalicji. "Po wyborach parlamentarnych, jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone. Jestem co do tego przekonana, po rozmowach w KE" - stwierdziła.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019