Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Szef MSWiA: przy poszukiwaniach porwanych używany był Black Hawk; będą pieniądze na kolejne śmigłowce

Autor: PAP/rs
Dodano: 08-03-2019 21:09

Szef MSWiA Joachim Brudziński podkreślił, że przy poszukiwaniach trzyletniej Amelii i jej mamy używany był helikopter Black Hawk. Jak zaznaczył, ma zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego, że w tym roku będą pieniądze na zakup kolejnych takich śmigłowców.

"W poszukiwania porwanej Amelii obok wielu zaangażowanych funkcjonariuszy użyty był również nowoczesny sprzęt, w tym helikopter #BlackHawk zakupiony ze środków na modernizację policji. Mam zapewnienie Premiera @MorawieckiM, że będą środki na zakup kolejnych #BackHawk w tym roku" - napisał Brudziński na Twitterze.

Minister o tym, że policja wzbogaci się o kolejne Black Hawki, mówił także przed tygodniem na uroczystości otwarcia posterunku Policji w Dubeninkach (Warmińsko-mazurskie), w której brał udział także premier. Brudziński powiedział wówczas, że szef rządu wyraził zgodę, aby najnowocześniejsze Black Hawki zostały skierowane na "rubieże Rzeczpospolitej".

3-letnia Amelia i jej 25-letnia matka, uprowadzone w czwartek przed południem w Białymstoku, zostały odnalezione w piątek popołudniu w Ostrołęce (Mazowieckie). Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w uprowadzeniu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, kobieta z córką są zdrowe.

Do uprowadzenia doszło w czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert; w piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Śledztwo w sprawie uprowadzenia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019