Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PiS chce działać na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy

Autor: PAP/PM
Dodano: 09-03-2019 14:00

Będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, zabiegać o interesy polskich rolników, bronić prawa rodziców do wychowania dzieci, bronić równego traktowania polskich firm, wynegocjujemy korzystny dla Polski budżet - powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba podczas konwencji regionalnej partii w Jasionce pod Rzeszowem.

- Dzisiaj na naszej konwencji chcemy przedstawić nasze cele, nasze dążenia, pomysły, propozycje, z którymi chcemy iść w tych wyborach. Chcemy zaproponować Polakom deklarację programową, deklarację europejską PiS - oświadczył Poręba. Jak dodał, składa się ona z 12 punktów, tak jak "12 gwiazd we fladze UE".

- Po pierwsze będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się fundamentem jej rozwoju - mówił.

Kolejnym punktem jest ochrona prawa rodziców do wychowania dzieci.

- Po trzecie będziemy aktywnie zabiegać na forum UE o interesy polskich rolników. Po czwarte wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet UE - podkreślił szef sztabu PiS.

- Po piąte będziemy bronić równego traktowania polskich firm na europejskim rynku. Po szóste będziemy nadal skutecznie zabiegać o bezpieczeństwo i ochronę zewnętrznych granic UE - dodał. 

- Będziemy walczyć o to, by konsumenci w całej Europie byli równo traktowani i mieli dostęp do produktów towarów tej samej jakości - oświadczył Tomasz Poręba.

Poręba zapowiedział też, że PiS będzie zabiegał o "likwidację podwójnych standardów w traktowaniu państwa w ramach UE", dążyć do tego, by polityka klimatyczna Europy "uwzględniała polskie interesy" oraz "silnej polityki spójności jako podstawy szybkiego i solidarnego rozwoju UE". - Chcemy też, by Europa pomagała w miejscach konfliktu; sprzeciwiamy się nielegalnej imigracji - dodał Poręba.

Według Poręby PiS proponuje inwestowanie w całą Polskę. - Proponujemy inwestowanie i stawianie na rozwój całego kraju, nie tylko wybranych miejsc, wybranych miast - podkreślił Poręba. Dodał, że PiS nie dzieli Polaków. - Chcemy, aby mieli prawo do realizowania swoich marzeń, planów, zarówno tu, w Rzeszowie, ale i w Lubaczowie czy Lublinie. Takich samych planów dla siebie, dla własnych dzieci, jak ludzie mieszkający w innych częściach Polski - zaznaczył europoseł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019