Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kukiz od poniedziałku zacznie przedstawiać 10 postulatów działań na rzecz zmian w Europie

Autor: PAP/PM
Dodano: 09-03-2019 21:33

Od poniedziałku będę przedstawiał 10 postulatów działań na rzecz zmian w Europie - zapowiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Mają to być propozycje Kukiz'15 w wyborach do PE, które dotyczą m.in. walki z korupcją, poprawy życia obywateli czy zarządzania ruchami migracyjnymi.

Kukiz zapowiedział na Facebooku, że od poniedziałku będzie przedstawiał szczegóły dotyczące realnych działań na rzecz zmian w Europie, które zostały wypracowane przez Kukiz'15 razem z współpracownikiem ugrupowania włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jak napisał Kukiz, jest to zarys propozycji Kukiz'15 na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Dziesięć propozycji, które przedstawiać będzie Kukiz kryją się pod hasłami: "Europa bliższa obywatelom - demokracja bezpośrednia i e-demokracja", "Poza prawicę i lewicę - odrzucenie anachronicznych, sztucznych podziałów, praca na rzecz obywateli", "Uczciwa Europa - walka z korupcją i przestępczością zorganizowaną", "Nowa przyszłość projektu Europa - współdziałanie przy jednoczesnym poszanowaniu tożsamości narodowej", "Głęboka reforma instytucji unijnych - wzmocnienie pozycji Parlamentu Europejskiego", "Poprawa jakości życia obywateli - zdrowie publiczne i ochrona środowiska", "Przepływ osób i bezpieczeństwo - nowy model zarządzania ruchami migracyjnymi", "Sprawiedliwa Europa - ograniczenie wpływu rynków finansowych i ochrona gospodarki realnej", "Europejska jakość - ochrona produktów wytwarzanych w Europie i rozwój rolnictwa" oraz "Wiara w naszą przyszłość - tworzenie programów dla młodych europejczyków".

W połowie lutego w Rzymie ogłoszono powstanie nowego sojuszu przed majowymi wyborami do PE. W skład nowej grupy wchodzą oprócz włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd i Kukiz'15, także chorwacka partia Żywy Mur, ruch Teraz z Finlandii i partia AKKEL z Grecji.

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała pięć komitetów wyborczych, w tym Kukiz'15, który złożył zawiadomienie do PKW jako pierwszy. W lutym w rozmowie z PAP Kukiz zapowiedział, że kandydatów jego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego poznamy w marcu.

Termin rejestracji list kandydatów startujących wyborach do PE mija 16 kwietnia.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019