Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kowalczyk: KE pochwaliła naszą walkę z ASF. Ekolodzy spodziewali się czegoś przeciwnego

Autor: PAP/AT
Dodano: 12-03-2019 09:13

Organizacje ekologiczne postawiły sobie za cel walkę z ministrem środowiska. Nie wyrażają woli współpracy. Wręcz przeciwnie, przesyłane są na nas skargi i bezpodstawne zarzuty do Komisji Europejskiej. Komisja poparła nasze działania dotyczące redukcji populacji dzika w Polsce - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Kowalczyk zapytany, dlaczego polski rząd nie może dojść do porozumienia z organizacjami ekologicznymi w sprawie ASF, odpowiedział, że organizacje te postawiły sobie za cel walkę z ministrem środowiska. "Organizacje ekologiczne nie wyrażają woli współpracy. Wręcz przeciwnie, przesyłane są na nas skargi i bezpodstawne zarzuty do Komisji Europejskiej (...) Komisja poparła nasze działania dotyczące redukcji populacji dzika w Polsce" - powiedział Kowalczyk w rozmowie z "Super Expressem" .

Minister stwierdził w rozmowie z "SE", że organizacje "prozwierzęce" były zdziwione decyzją Komisji Europejskiej. Dodaje również, że w innych krajach europejskich (Francja, Belgia, Holandia, Niemcy) takie działania są prowadzone na dużo większą skalę niż w Polsce.

Czytaj też: KE: odstrzał dzików w Polsce właściwym sposobem walki z ASF

"Być może niektórym zależy, aby w Polsce nie było hodowli trzody chlewnej. Konkurencja pewnie by na tym skorzystała" - dodał Kowalczyk.

Dopytywany o to, dlaczego rząd rozmawia z organizacjami ekologicznymi przez Brukselę zamiast bezpośrednio, Kowalczyk odpowiedział, że chodzi o brak dobrej woli ze strony tych organizacji.

"Jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję, wysyłamy zaproszenia, jednak wszelkie nasze próby podjęcia dialogu napotykają na silny opór" - podsumował.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019