Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Władysław Kosiniak-Kamysz: nie podpisałbym deklaracji LGBT+

Autor: PAP/KM
Dodano: 13-03-2019 18:03

Ja bym deklaracji LGBT+ nie podpisał - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał jednocześnie, że podpisanie jej przez Rafała Trzaskowskiego nie jest niespodzianką, ponieważ deklarował to podczas swojej kampanii wyborczej.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował na antenie TV Republika podpisanie przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. deklaracji LGBT+.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że sam nie podpisałby deklaracji LGBT+, co "jasno mówimy w kolacji i na zewnątrz". Dodał przy tym, że podpisanie tej karty było zobowiązaniem Trzaskowskiego, który "uzyskał akceptację, bo 65 proc. wyborców w Warszawie zagłosowało na niego". Podkreślił, że Trzaskowski podpisanie karty deklarował, więc "to nie jest niespodzianka".

Kosiniak-Kamysz powiedział również, że jest za edukacją seksualną, prowadzoną w oparciu o najlepszą wiedzę seksuologów, psychologów i o decyzje rodziców.

Prezes PSL podkreślił, że obecna dyskusja na ten temat jest prowadzona w bardzo niesprawiedliwy sposób i jest "bardzo uproszczona". Dodał, że nie ma poważnej debaty o wychowaniu, lekcjach wychowawczych, lekcjach przygotowania do życia w rodzinie czy wychowania seksualnego. Jak powiedział, w tej sprawie "to nie politycy powinni na pierwszy plan wychodzić, tylko eksperci". Ocenił też, że podpisanie deklaracji LGBT+ w tym momencie, przed wyborami do europarlamentu, jest błędem politycznym.

Komentując uwagę, że to "pułapka zastawiona na Kaczyńskiego", ponieważ hasłami światopoglądowymi nie zmobilizuje się elektoratu PiS, ale można zmobilizować dodatkowo elektorat wielkomiejski odparł, że nie chciałby, żeby w Polsce na wojnę polityczną nakładać jeszcze kolejne elementy wojny światopoglądowej.

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał dokument "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+", tzw. deklarację LGBT+.

Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019