Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Targi AGROTECH: rolnictwo priorytetem rządu

Autor: PAP/KM
Dodano: 15-03-2019 15:31

Rząd PiS traktuje rolnictwo priorytetowo i wszystkie programy, które wprowadzaliśmy od 2015 r., zarówno te ściśle dedykowane rolnictwu, jak i społeczne czy infrastrukturalne, mają na celu m. in. poprawę sytuacji mieszkańców wsi – mówiła w Kielcach wicepremier Beata Szydło.

Szydło, która odwiedziła 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, powiedziała podczas konferencji prasowej, że mądra polityka rolna prowadzona przez rząd, jest coraz bardziej powiązana z decyzjami, które zapadają w Unii Europejskiej, w Brukseli.

- Naszym celem jest to, żeby szanse, ale również i warunki, i możliwości naszych rolników były takie same, jak rolników z innych krajów członkowskich. Nie chcemy nikomu niczego odbierać ani zabierać, natomiast chcemy mieć równe prawa i równe możliwości - zaznaczyła.

Jak dodała, to jest zadanie, które stawiamy przed sobą również w tej następnej perspektywie unijnej.

- Jesteśmy przed przyjęciem nowej perspektywy finansowej, przed przyjęciem nowego budżetu Unii Europejskiej. Celem polskiego rządu jest to, ażeby w tym budżecie znalazło się jak najwięcej środków dla polskiego rolnictwa. Na wsparcie zarówno produkcji rolnej, jak i na poprawę życia mieszkańców terenów wiejskich - podkreśliła Szydło.

- Nasz rząd, rząd PiS, traktuje rolnictwo priorytetowo. I wszystkie programy, projekty, które wprowadziliśmy od 2015 r., zarówno te ściśle dedykowane rolnictwu, ale też i te np. społeczne czy infrastrukturalne, mają na celu m. in. poprawę sytuacji mieszkańców wsi - mówiła.

W tym kontekście wicepremier wymieniła m.in. programy "Rodzina 500 plus", "Senior plus", "Maluch plus", programy dotyczące ubezpieczeń rolników i emerytur rolniczych, Fundusz Dróg Samorządowych oraz najnowsze programy rządu w tym program dotyczący transportu publicznego. 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że dzięki polityce rządu wieś stała się "wreszcie równoprawnym obszarem w polityce państwa - i w gospodarczej, i w społecznej".

Podkreślił, że aby nasze wszystkie szanse były wykorzystane, jest potrzebna "bardzo silna, kompetentna, rozumiejąca polską rację stanu i polskie interesy reprezentacja w Brukseli".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019