Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

M. Feliks: łączymy się ponad podziałami i wspieramy Koalicję Europejską

Autor: PAP/PS
Dodano: 16-03-2019 16:07

Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego Komitet Obrony Demokracji swoimi działaniami wesprze w całej Polsce Koalicję Europejską - oświadczyła Magdalena Filiks podczas sobotniej konwencji Komitetu.

„Komitet Obrony Demokracji od początku popierał i dzisiaj też popiera Koalicję Europejską (...). Po wielu miesiącach rozmów ustaliliśmy, że wesprzemy Koalicję swoimi działaniami w całej Polsce” - mówiła Filiks, zastępca przewodniczącego KOD podczas konwencji Komitetu w Warszawie.

Zapowiedziała, że KOD włączy się m.in. w „działania frekwencyjne i mobilizacyjne” przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także będzie „kontrolował wybory”.

„Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii politycznej; jeśli ktoś nie rozumie idei łączenia ponad podziałami, to znaczy, że życzy, by w Polsce rządził PiS” - oświadczyła Filiks.

Trwa maraton wyborczy, zapoczątkowany przez jesienne wybory samorządowe, mówi uczestniczący w konwencji KOD lider PO Grzegorz Schetyna.

„To wszystko pokaże, czy jesteśmy w stanie w mobilizacji, we wspólnym przekonaniu, we wspólnej pracy, solidarności zmienić Polskę, czy jesteśmy gotowi. Wierzę, że tak, że nasza wspólna odpowiedź musi być twierdząca” – powiedział Schetyna.

Patrz też: Grzegorz Schetyna: wierzę, że PO jest mądrą partią i zaakceptuje listy do PE

„Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać, tylko razem jesteśmy w stanie zrealizować wasze, nasze wspólne marzenia, te wykrzyczane na wielu demonstracjach: Zjednoczona opozycjo, bądźmy razem, bo tylko razem możemy wygrywać” - oświadczył polityk.

Z kolei szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że „W nadchodzących kampaniach wyborczych liczymy na pomoc KOD-u. Łączy nas konstytucja, demokracja, Europa, a nade wszystko Polska. Koalicja Europejska to silna Polska w Europie. PiS to jej dalsza marginalizacja” – stwierdziła Lubnauer.

Patrz też: Kandydaci PO na listy Koalicji Europejskiej do PE

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019