Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Stanisław Szwed o swoim starcie w eurowyborach: najważniejsze tematy to wsparcie rodziny i demografia

Autor: Adam Sierak
Dodano: 16-03-2019 17:05

Wzmocnienie rodziny i demografia - to sprawy, którymi chciałby się zająć w Parlamencie Europejskim Stanisław Szwed, wiceminister pracy, startujący w nadchodzących eurowyborach z ostatniego miejsca na śląskiej liście kandydatów PiS.

Wiceminister pracy Stanisław Szwed w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 11. Pełny skład kandydujących został przedstawiony podczas konwencji partii w Katowicach.

Czytaj więcej: PiS przedstawił listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego ze Śląska

Polityk tłumaczy, że jego decyzja o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, powiązana jest z tym, co aktualnie dzieje się wokół kwestii związanych z jego codzienną pracą w Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Wskazał przy tym na toczącą się na scenie politycznej dyskusję na temat roli rodziny.

- Dla mnie to kwestia najważniejsza. To w rodzinie podejmowane są wszystkie decyzje, co do wychowania dzieci, co do ich przyszłości - mówi wiceminister i wskazuje, że to, co proponuje, jest przeciwwagą wobec propozycji Koalicji Obywatelskiej.

Pytany o sprawy, którymi chciałby się zająć w Parlamencie Europejskim po wygranych wyborach, Stanisław Szwed wskazał na już realizowane przez jego resort projekty, jak program 500+, ale również kwestie związane z demografią i starzejącym się społeczeństwem.

- Poprawa dzietności jest kluczem do zachowania i rozwoju tożsamości europejskiej - dodaje Stanisław Szwed.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019