Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Marek Jurek: nie powiodło się stworzenie koalicji katolickiej

Autor: PAP/rs
Dodano: 19-03-2019 10:45

Zrezygnowałem ze startu w wyborach do PE – oświadczył we wtorek europoseł Marek Jurek. Jak podkreślił, "nie powiodło się" stworzenie szerokiej koalicji katolickiej. Zapewnił jednak, że będzie wspierał kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej w kampanii wyborczej.

"W tej sytuacji uznałem, że nie powinienem powiększać zamieszania" - oświadczył Jurek. Zapewnił jednocześnie, że będzie aktywny w kampanii wyborczej i będzie wspierał kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej, którzy startują ze wspólnych list KW Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi.

Europoseł był pytany, czy nie będzie to "odbieraniem głosów Zjednoczonej Prawicy, czyli generalnie PiS" oraz o wypowiedź europosła Ryszarda Czarneckiego (PiS) w tygodniku "Sieci", w którym zaapelował "do wyborców obozu niepodległościowego prawicy oraz centroprawicowy, aby pamiętali doświadczenia z ubiegłych lat, gdy podzielony obóz patriotyczny dał na tacy wygraną postkomunistom".

"Mam wrażenie, że PiS nie podjął kluczowych spraw, który gwarantują (decydują) o ustrojowym kształcie Polski, czy będziemy państwem cywilizacji chrześcijańskiej, czy ewentualnie państwem liberalnym, w którym część katolików będzie u władzy" - odpowiedział Jurek. Wskazał, że jedną z takich spraw byłoby wypowiedzenie "genderowej" Konwencji Stambulskiej.

Jurek nawiązał też do protestów związanych z podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. kartą LGBT+. Przypomniał, że Prawica Rzeczypospolitej sześć lat temu apelowała o wypowiedzenie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ostrzegała przed opisanymi tam zasadami edukowania dzieci. "Pan prezes Kaczyński złożył bardzo twardą obietnicę w Jasionce - powiedział, że będą mówili o obronie rodziny. I zapewniam, że będą mówili i nic więcej" - stwierdził.

Polityk podkreślił, że jego środowisko polityczne "domaga się konkretów", czyli m.in. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Jak dodał, "pokazujemy, kto powinien reprezentować Polskę w Zgromadzeniu Ogólnemu WHO, oczekujemy zaproponowania Międzynarodowej Karty Praw Rodziny".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019