Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Elżbieta Rafalska o kandydowaniu do PE: teraz dominują w mojej pracy obowiązki ministerialne

Autor: PAP/AKC
Dodano: 20-03-2019 08:46 | Aktualizacja: 20-03-2019 08:47

Póki co PiS nie przedstawiło pełnych list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Na razie w mojej pracy dominują obowiązki ministerialne - powiedziała w środę minister rodziny Elżbieta Rafalska, odnosząc się do pogłosek na temat jej kandydowania do PE.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska była w środę rano gościem radiowej Jedynki, gdzie pytano ją m.in. o to, czy będzie numerem trzecim na listach PiS w okręgu trzynastym: Zachodniopomorskie-Lubuskie do Parlamentu Europejskiego.

- Ja mam zwyczaj jako minister mówić o poważnych rzeczach, a więc tylko takich, które są potwierdzone, absolutnie pewne. Czekamy jeszcze na nasze skompletowane listy - zaznaczyła. Dodała, że skupia się na bieżącej pracy w resorcie rodziny.

Czytaj też: Wiosna "bierze" legendę Solidarności. Zbigniew Bujak kandydatem do Parlamentu Europejskiego

- Rzeczywiście w związku i z Emeryturą Plus, która jest w tej chwili w trakcie konsultacji, i programem świadczenia wychowawczego, które wczoraj skierowaliśmy do konsultacji, mamy sporo pracy i nie bardzo sobie wyobrażam, żebym w tej chwili mogła czemuś innemu poświęcać czas, a więc - absolutnie obowiązki ministerialne dominują - dodała.

Przypomniała, że na liście numer trzynaście numerem jeden jest Joachim Brudziński, a numerem dwa - Czesław Hoc.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019